Teemant & 4C-d?

Rääkidest teemantitest, olgu selleks laboris kasvatatud teemant või looduslik teemant, on üks oluline mõiste, mida tihti mainitakse “4C”-d. See tähistab nelja põhielementi, mis määravad teemandi ilu ja väärtuse. Need 4C-d on carat (karat), cut (lõige), color (värvus) ja clarity (puhtus). Tänu nendele teguritele saab valida endale sobiva teemanti ilma kivi reaalselt nägemata.

1. Carat (karaat): Karaat on teemantide massi mõõtühik. Üks karaat ehk 100 punkti (pt) võrdub 0,2 grammi või siis 200 milligrammiga. Mida suurem on teemandi karaat, seda haruldasem ja väärtuslikum see on. Aga ei tasu unustada, et karaat ei määra otseselt teemandi ilu ja sära. Seda määravad kolm järgmist C-d375C5916 52FB 4A2F AB53 22E41DFB41B3 - Keefirivunts Kihlasõrmused & Abielusõrmused TEEMANT & 4C-d: KUIDAS MÕISTA JA VALIDA TÄIUSLIKKU SÄRA Rääkidest teemantitest, olgu selleks labori teemant või looduslik teemant, on üks oluline mõiste, mida tihti mainitakse “4C”-d. See tähistab nelja põhielementi, mis määravad teemandi ilu ja väärtuse.

Kas teadsid, et karaat(carat) tuleb sõnast “carob” (jaanikaunapuu/jaanileivapuu) mille üks seeme kaalub 0.2grammi ehk 1 karaat.

2. Cut (lõige/lihv): Teine oluline C viitab teemandi lõike ja kuju kvaliteedile. Lihvimise kvaliteet mõjutab väga otseselt teemandi sära, sätendust ja valguse peegeldust. Hästi lihvitud teemant peegeldab valgust tagasi vaataja suunas ning pakub maksimaalset sära. Lõike kvaliteedi määramisel võetakse arvesse teemandi proportsioone, sümmeetriat, poleerimist ja lihvi kvaliteeti.

EF703BA1 E57D 49F0 AD99 7CF17A39CFF4 - Keefirivunts Kihlasõrmused & Abielusõrmused TEEMANT & 4C-d: KUIDAS MÕISTA JA VALIDA TÄIUSLIKKU SÄRA Rääkidest teemantitest, olgu selleks labori teemant või looduslik teemant, on üks oluline mõiste, mida tihti mainitakse “4C”-d. See tähistab nelja põhielementi, mis määravad teemandi ilu ja väärtuse.

3. Color (värvus): Värvus viitab teemandi kollasuse või värvituse tasemele. Kõige hinnatumad teemandid on muidugi täiesti värvitud ja läbipaistvad. Värvusklassifikatsioon ulatub D-st (värvitu) kuni Z-ni (kollane või pruunikas värvus). Mida vähem on teemandil värvust, seda haruldasem ta on ja seda suurem on selle väärtus. Samas on mõnedel juhtudel haruldased ka värvilised teemandid, nagu roosad või sinised, mis võivad olla veelgi hinnalisemad, haruldasemad ja väärtuslikumad.

C10FDD09 DE45 4EAE BCBB CC3C392A0D18 - Keefirivunts Kihlasõrmused & Abielusõrmused TEEMANT & 4C-d: KUIDAS MÕISTA JA VALIDA TÄIUSLIKKU SÄRA Rääkidest teemantitest, olgu selleks labori teemant või looduslik teemant, on üks oluline mõiste, mida tihti mainitakse “4C”-d. See tähistab nelja põhielementi, mis määravad teemandi ilu ja väärtuse.

4. Clarity (puhtus): Puhtus viitab teemandi sise- ja välispindade puhtusele. Enamikul teemantidest on väikesed looduslikud sise- või välispinna inklusioonid, vead, plekid jne. Puhtust hinnatakse skaalal, mis ulatub IF-ist (sisuliselt puhas) kuni I3-ni (sisaldab märkimisväärseid lisandeid). Mida puhtam on teemant, seda haruldasem ja väärtuslikum see on. Kvaliteetne puhtus tagab teemandi sära ja selguse.

1EC76936 3248 430A 9294 C490EACBDF0A - Keefirivunts Kihlasõrmused & Abielusõrmused TEEMANT & 4C-d: KUIDAS MÕISTA JA VALIDA TÄIUSLIKKU SÄRA Rääkidest teemantitest, olgu selleks labori teemant või looduslik teemant, on üks oluline mõiste, mida tihti mainitakse “4C”-d. See tähistab nelja põhielementi, mis määravad teemandi ilu ja väärtuse.

Kui otsid eetilisemat või soodsamat alternatiivi teemantile, loe järgmisi postitusi:


4 PÕHJUST MIKS EELISTADA MOISSANIITI TEEMANTILE

KAS JA MIKS VALIDA LABORITEEMANT