Teemant & 4C-d?

Rääkidest teemantitest, olgu selleks laboris kasvatatud teemant või looduslik teemant, on üks oluline mõiste, mida tihti mainitakse “4C”-d. See tähistab nelja põhielementi, mis määravad teemandi ilu ja väärtuse. Need 4C-d on carat (karat), cut (lõige), color (värvus) ja clarity (puhtus). Tänu nendele teguritele saab valida endale sobiva teemanti ilma kivi reaalselt nägemata.

1. Carat (karaat): Karaat on teemantide massi mõõtühik. Üks karaat ehk 100 punkti (pt) võrdub 0,2 grammi või siis 200 milligrammiga. Mida suurem on teemandi karaat, seda haruldasem ja väärtuslikum see on. Aga ei tasu unustada, et karaat ei määra otseselt teemandi ilu ja sära. Seda määravad kolm järgmist C-d

Kas teadsid, et karaat(carat) tuleb sõnast “carob” (jaanikaunapuu/jaanileivapuu) mille üks seeme kaalub 0.2grammi ehk 1 karaat.

2. Cut (lõige/lihv): Teine oluline C viitab teemandi lõike ja kuju kvaliteedile. Lihvimise kvaliteet mõjutab väga otseselt teemandi sära, sätendust ja valguse peegeldust. Hästi lihvitud teemant peegeldab valgust tagasi vaataja suunas ning pakub maksimaalset sära. Lõike kvaliteedi määramisel võetakse arvesse teemandi proportsioone, sümmeetriat, poleerimist ja lihvi kvaliteeti.

3. Color (värvus): Värvus viitab teemandi kollasuse või värvituse tasemele. Kõige hinnatumad teemandid on muidugi täiesti värvitud ja läbipaistvad. Värvusklassifikatsioon ulatub D-st (värvitu) kuni Z-ni (kollane või pruunikas värvus). Mida vähem on teemandil värvust, seda haruldasem ta on ja seda suurem on selle väärtus. Samas on mõnedel juhtudel haruldased ka värvilised teemandid, nagu roosad või sinised, mis võivad olla veelgi hinnalisemad, haruldasemad ja väärtuslikumad.

4. Clarity (puhtus): Puhtus viitab teemandi sise- ja välispindade puhtusele. Enamikul teemantidest on väikesed looduslikud sise- või välispinna inklusioonid, vead, plekid jne. Puhtust hinnatakse skaalal, mis ulatub IF-ist (sisuliselt puhas) kuni I3-ni (sisaldab märkimisväärseid lisandeid). Mida puhtam on teemant, seda haruldasem ja väärtuslikum see on. Kvaliteetne puhtus tagab teemandi sära ja selguse.

Kui otsid eetilisemat või soodsamat alternatiivi teemantile, loe järgmisi postitusi:


4 PÕHJUST MIKS EELISTADA MOISSANIITI TEEMANTILE

KAS JA MIKS VALIDA LABORITEEMANT

Loe lisaks

Kadri Talmet
Kadri Talmet
2023-04-13
Such beautiful and unique wedding rings. We absolutely love ours. Rauno made them very quickly with quite short notice and got them to us with time to spare before our big day. Couldn't be happier.
Sissi Margaret Sepp
Sissi Margaret Sepp
2023-03-24
Hea, kiire teenindus. Väga mõistlikud hinnad. Ostsin mehele kihlasõrmuse (sellele võiks täitsa kategooria teha:D, valisin ise hõbesõrmuse). Kaunis, sümpaatne, vastupidav. Will purchase again<3
puusta
puusta
2023-03-24
Meie/minu tee Keefirivuntsi sõrmustega sai alguse mõned aastad tagasi kui ma oma abikaasaga kihlusin. Kuna mu abikaasa teadis, et ma ei ole traditsiooniline kive armastav sõrmusekandja sai valituks hoopis sõrmus Vik, mis oli väga minulik. Kui jõudsime abielu registreerimiseni, siis lappasime läbi oma 3000 sõrmust, aga otsus jäi siiski valgest kullast Forged for life Keefirivuntsi sõrmuse kasuks ja ma ei saaks rohkem rahul olla. Väga õnnelik nende valikute üle.
Rasmus Raudi
Rasmus Raudi
2023-03-24
Mega bueno kõik, suhtlus tore ja kiire, sõrmus ideaalne, paremini ei saaks!
Kerli Kund
Kerli Kund
2023-03-24
Ma arvan, et mu kaasa poleks kihlasõrmuse osas paremat valikut teha saanudki. Peale ettepaneku tegemist, kui olin rahunenud küsis mees mu käest, et kas sain ikka aru kelle sõrmus on. Ma polnud jõudnud veel eriti süveneda, aga kui siis vaatama hakkasin, sain kohe aru! Ja puhkesin uuesti nutma .. väga omanäoline "käekiri". Soovitan!

Kihlasõrmuse Päring

  Nimi:

  Telefon:

  E-post:

  Sõrmuse suurus:

  Eelarve(€):

  Materjal:

  Kivi:

  Disain:

  Sõnum: