Kihlasõrmuse valimine on tähtis samm, see sümboliseerib pühendumist ja armastust. Tihti tekib suuruse valimisel väike hirm “aga kui ma valin vale suuruse, kas siis enam muuta ei saa”, või siis muutuvad aja jooksul eluolu, eelistused ning sealhulgas ka sõrme suurus.

Jah, kihlasõrmuse suurust on võimalik hiljem muuta, kuid see sõltub sõrmuse disainist ja konstruktsioonist. Enamikku sõrmuseid saab suurendada või vähendada, ent keerukama disainiga või kividega kaunistatud sõrmuste puhul võivad esineda teatud piirangud. Oluline on arvestada, et suuruse muutmine võib mõjutada sõrmuse välimust või struktuuri terviklikkust. Seega, kui plaanite sõrmuse suurust muuta, on soovitatav konsulteerida professionaalse juveliiriga, kes saab hinnata konkreetse sõrmuse kohandamise võimalusi ja riske.

Traditsiooniliselt või siis nö vanasti valisid paarid kihlasõrmuse koos juba enne ettepanekut, nii oli ka sõrmuse suurus üldjuhul õige. Kuid tänapäeval on populaarseks saanud kaasaegsem viis, teha rohkem romantilisi üllatus ettepanekuid, ja nii ei pruugitagi kihlasõrmuse täpset suurust teada.

Kihlasõrmuse Suuruse Muutmine

Õnneks on vastus küsimusele “Kas kihlasõrmuse suurust saab hiljem muuta?” jaatav. Kihlasõrmuse suuruse muutmine on tavaliselt võimalik. Kihla- ja abielusõrmuse suurust saab enamasti muuta nii suuremaks kui väiksemaks, aga osade disainide puhul mitte ülemäära palju. Siin on mõned sammud, mida teha kui avastad, et sõrmuse suurust oleks vaja korrigeerida:

 1. Võtke ühendust kullassepa või juveliiriga: Nemad saavad hinnata, kui palju on vaja ja võimalik kihlasõrmuse suurust muuta.
 2. Suuruse muutmine venitamisel: Mõnel juhul on võimalik sõrmust venitada poole numbri võrra suuremaks ilma, et tekiks lisakulu materjali osas. Näiteks, kui tegemist on ühe kiviga kihlasõrmusega ja suurus on jäänud 16 mm asemel väikseks ning õige suurus oleks 16.5 mm, võib sõrmuse rõnga venitamine olla edukas.
 3. Suuruse muutmine lahti lõigates: Kui kihlasõrmuse suurust on vaja muuta, kas siis teha see väiksemaks või rohkem kui 0,5 mm suuremaks, tuleb rõngas lahti lõigata ja lisada või eemaldada materjali. Sageli tähendab see ka kivide eemaldamist ja/või uuesti kinnitamist.
 4. Laseriga suuruse muutmine: Enamus protsessist näeb välja sama nagu eelmises punktis mainitud, kuid sõrmuse lahti lõigatud osa joodetakse hiljem kokku laseriga. See on parim valik, eriti kui sõrmusel on kasutatud vääriskive. Laseriga jootes kuumutatakse ainult seda kohta, kuhu laser suunatakse, vältides ülemäärast kuumust ülejäänud kihlasõrmusel ja kividel.
 5. Rodeerimine, kuldamine, hõbetamine: Pärast sõrmuse suuruse muutmist võib osutuda vajalikuks sõrmus uuesti pinnata. Näiteks valgest kullast sõrmus, mis on eelnevalt rodeeritud, võib vajada uuesti rodeerimist, et tagada pindade ühtlane toon ja sära.
 6. Oluline on meeles pidada, et suuruse muutmine võtab aega ja võib kaasa tuua lisakulusid. Küsige oma kullasepalt ajakava ja hinnapakkumist.

Kas Alati On Võimalik?

Kihlasõrmuse suuruse muutmine on enamasti võimalik, kuid see sõltub sõrmuse disainist ja materjalist. Mõnel keeruka disaniga või graveeritud sõrmusel võib tekkida takistusi suuruse muutmisel. Seega on soovitatav konsulteerida kullassepaga ja selgitada välja konkreetse sõrmuse võimalused.

Loe lisaks

Kadri Talmet
Kadri Talmet
2023-04-13
Such beautiful and unique wedding rings. We absolutely love ours. Rauno made them very quickly with quite short notice and got them to us with time to spare before our big day. Couldn't be happier.
Sissi Margaret Sepp
Sissi Margaret Sepp
2023-03-24
Hea, kiire teenindus. Väga mõistlikud hinnad. Ostsin mehele kihlasõrmuse (sellele võiks täitsa kategooria teha:D, valisin ise hõbesõrmuse). Kaunis, sümpaatne, vastupidav. Will purchase again<3
puusta
puusta
2023-03-24
Meie/minu tee Keefirivuntsi sõrmustega sai alguse mõned aastad tagasi kui ma oma abikaasaga kihlusin. Kuna mu abikaasa teadis, et ma ei ole traditsiooniline kive armastav sõrmusekandja sai valituks hoopis sõrmus Vik, mis oli väga minulik. Kui jõudsime abielu registreerimiseni, siis lappasime läbi oma 3000 sõrmust, aga otsus jäi siiski valgest kullast Forged for life Keefirivuntsi sõrmuse kasuks ja ma ei saaks rohkem rahul olla. Väga õnnelik nende valikute üle.
Rasmus Raudi
Rasmus Raudi
2023-03-24
Mega bueno kõik, suhtlus tore ja kiire, sõrmus ideaalne, paremini ei saaks!
Kerli Kund
Kerli Kund
2023-03-24
Ma arvan, et mu kaasa poleks kihlasõrmuse osas paremat valikut teha saanudki. Peale ettepaneku tegemist, kui olin rahunenud küsis mees mu käest, et kas sain ikka aru kelle sõrmus on. Ma polnud jõudnud veel eriti süveneda, aga kui siis vaatama hakkasin, sain kohe aru! Ja puhkesin uuesti nutma .. väga omanäoline "käekiri". Soovitan!

Kihlasõrmuse Päring

  Nimi:

  Telefon:

  E-post:

  Sõrmuse suurus:

  Eelarve(€):

  Materjal:

  Kivi:

  Disain:

  Sõnum: