kihlasõrmus, suuruse muutmine, sõrmuse suuruse muutmine, kihlasõrmused, teemantiga kihlasõrmus, teemant, labori teemant, keefirivunts

KAS KIHLASÕRMUSE SUURUST SAAB HILJEM MUUTA

Kihlasõrmuse suuruse muutmine

Kihlasõrmuse valimine on tähtis samm, see sümboliseerib pühendumist ja armastust. Tihti tekib suuruse valimisel väike hirm “aga kui ma valin vale suuruse, kas siis enam muuta ei saa”, või siis muutuvad aja jooksul eluolu, eelistused ning sealhulgas ka sõrme suurus.

Veidi huvitavat kihlasõrmusete ajalugu

Traditsiooniliselt või siis nö vanasti valisid paarid kihlasõrmuse koos juba enne ettepanekut, nii oli ka sõrmuse suurus üldjuhul õige. Kuid tänapäeval on populaarseks saanud kaasaegsem viis, teha rohkem romantilisi üllatus ettepanekuid, ja nii ei pruugitagi kihlasõrmuse täpset suurust teada.

Kihlasõrmuse Suuruse Muutmine

Õnneks on vastus küsimusele “Kas kihlasõrmuse suurust saab hiljem muuta?” jaatav. Kihlasõrmuse suuruse muutmine on tavaliselt võimalik. Kihla- ja abielusõrmuse suurust saab enamasti muuta nii suuremaks kui väiksemaks, aga osade disainide puhul mitte ülemäära palju. Siin on mõned sammud, mida teha kui avastad, et sõrmuse suurust oleks vaja korrigeerida:

  1. Võtke ühendust kullassepa või juveliiriga: Nemad saavad hinnata, kui palju on vaja ja võimalik kihlasõrmuse suurust muuta.
  2. Suuruse muutmine venitamisel: Mõnel juhul on võimalik sõrmust venitada poole numbri võrra suuremaks ilma, et tekiks lisakulu materjali osas. Näiteks, kui tegemist on ühe kiviga kihlasõrmusega ja suurus on jäänud 16 mm asemel väikseks ning õige suurus oleks 16.5 mm, võib sõrmuse rõnga venitamine olla edukas.
  3. Suuruse muutmine lahti lõigates: Kui kihlasõrmuse suurust on vaja muuta, kas siis teha see väiksemaks või rohkem kui 0,5 mm suuremaks, tuleb rõngas lahti lõigata ja lisada või eemaldada materjali. Sageli tähendab see ka kivide eemaldamist ja/või uuesti kinnitamist.
  4. Laseriga suuruse muutmine: Enamus protsessist näeb välja sama nagu eelmises punktis mainitud, kuid sõrmuse lahti lõigatud osa joodetakse hiljem kokku laseriga. See on parim valik, eriti kui sõrmusel on kasutatud vääriskive. Laseriga jootes kuumutatakse ainult seda kohta, kuhu laser suunatakse, vältides ülemäärast kuumust ülejäänud kihlasõrmusel ja kividel.
  5. Rodeerimine, kuldamine, hõbetamine: Pärast sõrmuse suuruse muutmist võib osutuda vajalikuks sõrmus uuesti pinnata. Näiteks valgest kullast sõrmus, mis on eelnevalt rodeeritud, võib vajada uuesti rodeerimist, et tagada pindade ühtlane toon ja sära.
  6. Oluline on meeles pidada, et suuruse muutmine võtab aega ja võib kaasa tuua lisakulusid. Küsige oma kullasepalt ajakava ja hinnapakkumist.

Kas Alati On Võimalik?

Kihlasõrmuse suuruse muutmine on enamasti võimalik, kuid see sõltub sõrmuse disainist ja materjalist. Mõnel keeruka disaniga või graveeritud sõrmusel võib tekkida takistusi suuruse muutmisel. Seega on soovitatav konsulteerida kullassepaga ja selgitada välja konkreetse sõrmuse võimalused.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.