Kihlasõrmused ja tellimine

kihlasõrmus, moissaniit, rodeeritud, kuld, vääriskivi, kalliskivi, teemant sõrmus, kihlasõrmused, laboriteemant

Lähemalt kihlasõrmustest

Valmistamise aeg umbes 2 kuni 4 nädalat.

Eritellimusel valmistatud kihlasõrmused nõuavad mõistagi rohkem aja investeerimist, kui lihtsalt kaubanduskesksest sõrmuse ostmine. 

Info kogumine (suurus, disain, kivi) kujundamine, sobiva vääriskivi leidmine ja lõpuks sõrmuse valmistamine. Kui palju aega lõpuks kulub, sõltub sealhulgas ka sõrmuse keerukusest ja vajalike vääriskivide tüübist.

1. Eelarve

Üks kuulsamaid legende, mis on tulnud 40ndate “De Beers” reklaamikampaaniast “diamonds are forever”, kus kinnitati, et kihlasõrmse hind peab olema 2-3 kuu palk. Tegelikult need asjad päris nii ei ole. 

Sõrmuse eelarve lood ikka sina ise, vastavalt oma sissetulekule, võimalustele ja soovidele. Kihlasõrmus võiks olla siiski armastuse sümbol mitte must auk pangakontol.

Et anda visioon, mis kuluga arvestada siis Keefirivunts-i kihlasõrmuste hinnaklassi vahemik on olnud alates 500-15000… €  keskmine sõrmuse hind jääb 1000-2000€ kanti.

2. Sõrmuse suurus

Kihlasõrmuse suuruse määramiseks on mitu võimalust:

  1. Lihtsalt küsi: kui arvad, et su kaaslane on avatud kihlasõrmuse teemal vestlema siis lihtsalt küsi, mis suurust ta kannab.
  2. Mõõda vanu sõrmuseid: kui su kaaslane juba kannab sõrmuseid siis võid lasta mõnes ehtepoes ära mõõta tema vanad sõrmused, et saada aimu, mis suurust osta.
  3. Küsi sõbrannalt või pereliikmelt: On võimalik, et su kaaslane on sel teemal rääkinud oma näiteks oma sõbranna või emaga või teavad nad suurust mõne eelmise ostu järgi.
  4. Minge proovige koos sõrmuseid.

3. Materjal

Kuld 585, Valge kuld 585 või hõbe 925

Kuld 585 – Kuld mida kasutame on kergelt roosakas. Kollast kulda meie ei vala. Kollane kuld on rohkem kasutatud USA-s ja mitte nii väga Euroopas.

Valge kuld 585 – Kõik valgest kullast tehtud ehted on üle rodeeritud, et anda valgele kullale lõplik puhas sära. Valge kuld on puhtal kujul kergelt kollakas.

4. Vääriskivi

Mis värvi, kui suur ja kui palju?

Vääriskive on nii palju erinevaid, et on esindatud praktiliselt iga värvitoon. Sel põhjusel on ka paljud inimesed eelistanud värvilist vääriskivi klassikalise teemanti asemel. Värv on hea viis lisamaks erilisust või isikupära. Erinevad vääriskivid on ka erinevate tähendustega seega on ka võimalik selle järgi midagi luua.

Kui aga valida teemanti ja Moissaniidi vahel siis vastus on üpris lihtne. Moissaniit pakub rohkem jätkusuutlikku ja eetilisemat alternatiivi teemantile. Lisaks on  moissaniit tunduvalt odavam ning paremate omadustega kui teemant. Vahepealne variant on ka laboris kasvatatud teemant.

 

Keefirivunts OÜ pakub laia ülemaailmset valikut nii naturaalseid kui ka laboris kasvatatud teemanteid. Kõik teemantid on sertifitseeritud IGI, GIA või HRD Antwerp sertifikaadiga. 

5. Kihlasõrmuse disain

Saada Päring

    Nimi: Telefon: Email: Sõrmuse Suurus: Eelarve(€): Materjal: Kivi: Disain: Sõnum: