
Kihlasõrmused - Kust alustada ja mida peaksid teadma?
Tarneaeg: Kihlasõrmuse tegemiseks kulub umbes 2 kuni 4 nädalat
Eritellimusel valmistatud kihlasõrmused nõuavad veidi rohkem aega, kui lihtsalt kaubanduskesksest sõrmuse ostmine aga samas tulemus on ka erilisem.
Aega võtab näiteks vajaliku info kogumine (suurus, disain), kujundamine, sobiva vääriskivi leidmine (+tarne) ja lõpuks sõrmuse valmistamine. See kui palju aega lõpuks ikkagi kulub, sõltub suuresti sõrmuse keerukusest ja vajalike vääriskivide tüübist.
1. Kihlasõrmuse hind ja eelarve
Kihlasõrmuste üks kuulsamaid legende “kihlasõrmuse hind peab olema 2-3 kuu palk” on tulnud 40ndate De Beers-i reklaamikampaaniast “Diamonds are forever”. Kampaania eesmärk oli lihtsalt müüa teemanteid, mida sel ajal keegi ei osand tahta. Kampaania oli muidugi väga edukas ja teemanti müügid lõid lakke.
Sõrmuse eelarve lood ikka sina ise, vastavalt oma sissetulekule, võimalustele ja soovidele. Kihlasõrmus võiks olla siiski armastuse sümbol mitte must auk pangakontol.
Et anda aimu, mis kuluga arvestada siis minu valmistatud kihlasõrmuste hinnavahemik on seni olnud alates 350-4000€ keskmine sõrmuse hind jääb 1000-1200€ kanti.
2. Sõrmuse suurus
Kuidas mõõta kihlasõrmuse suurust? See on tõenäoliselt üks keerulisemaid elemente kogu asja juures aga õnneks on suuruse määramiseks mitu võimalust:
- Lihtsalt küsi.
Kui arvad, et su kaaslane on avatud kihlasõrmuse teemal vestlema siis lihtsalt küsi, mis suurust ta kannab. - Mõõda vanu sõrmuseid.
Kui su kaaslane juba kannab sõrmuseid siis pista salaja tasku ja lase mõnes ehtepoes ära mõõta. Proovi jälgida ka mis sõrmes ta seda kannab ja võimalusel proovi leida õige sõrme sõrmus. - Küsi sõbrannalt või pereliikmelt.
On võimalik, et su kaaslane on sel teemal rääkinud oma sõbranjede või emaga. Või teavad nad suurust mõne eelmise kingi ostu järgi. - Minge proovige koos sõrmuseid.
Minge koos poodi “mängelva seiklusena” ka läbi ehte poe. Kindlasti suudad midagi välja möelda.
Ära muretse liigselt, et valid vale suuruse! Kui läheb mööda siis läheb, suurust saab alati muuta!
3. Materjal
Kuld 585 – Kõige klassikalisemad on kullast kihlasõrmused. Kuld mida kasutan on kergelt roosakas. Kollast kulda mina kahjuks või õnneks ei vala. Kollane kuld on rohkem kasutusel usa-s ja mitte nii väga euroopas
Valge kuld 585 – Kõik valgest kullast kihlasõrmused on üle rodeeritud, et anda valgele kullale lõplik puhas sära. Valge kuld puhtal kujul on kergelt kollakas.
Võrdlused toodud pildil:
4. Vääriskivi
Vääriskive on nii palju erinevaid, et on esindatud praktiliselt iga värvitoon. Sel põhjusel eelistavad osad värvilist vääriskivi klassikalise läbipaistva kivi asemel. Värv on hea viis lisamaks erilisust või isikupära. Erinevad vääriskivid on ka erinevate tähendustega. Värvilise kivi puhul pead sa olema kindlasti kindel, kas see sinu esileedile sobib.
Kui aga valida teemanti ja moissaniidi vahel siis vastus on üpris lihtne. Moissaniit pakub rohkem jätkusuutlikku ja eetilisemat alternatiivi teemantile. Lisaks on Moissaniit tunduvalt odavam ning paremate omadustega kui teemant. Kui aga eelistad siiki teemanteid on ka üheks eetiliseks variandiks laboriteemantiga kihlasõrmus.
Allpool toodud blogipostitustest saad lugeda rohkem:
5. Disain
Milline võiks olla kihlasõrmus sõltub, milline on sinu tulevane kihlatu ja mida ta eelistab: suure kiviga kihlasõrmus, eesti disain, sileda pinnaga, mitme kiviga, moderne või klassikaline kihlasõrmus.
Alustseks võid üle vaadata minu instagrami @keefirivunts või all olevaid pilte. Kui sa ei ole sõrmuse disainis ja materjalis 100% kindel siis kindlasti pea nõu ka temakese sõbranna või emaga.