Otsides ideaalset teemantiga kihlasõrmust või muid teemant ehteid, võib kokku puutuda mõistega “teemanti fluorestsents”. See sageli valesti mõistetud omadus võib olla teemanti valimisel oluline kaalutlus, eriti kui otsite midagi tõeliselt ainulaadset ja erilist. Lahkan selles artiklis veidi müüte, fakte ja aitan sul teha teemanti valimisel informeeritud valik.

Mis on teemanti fluorestsents?

Fluorestsents sõna tuleneb mineraalist fluoriit. Seda mineraali uurides avastati fluorestsents ehk valguse kiirgumine ainest, mis on eelnevalt ergastatud UV-kiirgusega või nähtava valgusega.

Teemanti fluorestsents viitab teemanti võimele helendada ultraviolettkiirguse all. See omadus varieerub, pakkudes sinist, valget, kollast, rohelist või punast helki aga seda ainult siis, kui seda valgustatakse UV-valgusega. Hoolimata selle haruldusest, on fluorestsents üks peamisi viise, kuidas eristada looduslikke teemante laboris kasvatatud teemantidest.

teemanti fluorestsents, teemanti kvaliteet, teemantiga kihlasõrmus, teemant sõrmus, teemantiga sõrmused, kihlasõrmused, kihlasõrmus, keefirivunts

Levinud müüdid teemanti fluorestsentsi kohta

Teemanti fluorestsentsi ümber tiirleb mitmeid müüte, mis võivad segadust külvata. Oluline on eristada fakte väljamõeldistest, et teha parim valik:

 1. Müüt: Fluorestsents on kõigikidel teemantidel.
  • Fakt: Enamikel teemantidel puudub fluorestsents. GIA uurimuses, kus vaadeldi üle 26,000 teemanti, leiti, et ainult umbes 25% kuni 35% neist näitas mingisugust fluorestsentsi standardse pika lainepikkusega UV-lambi all.
 2. Müüt: Teemanti fluorestsents on tuvastatav, olenemata valgustusest.
  • Fakt: Fluorestsents ilmneb ainult UV-lambi all ja kaob, kui valgusallikas eemaldatakse.
 3. Müüt: Tugev sinine teemantfluorestsents on halb.
  • Fakt: GIA uuringud näitavad, et tugev sinine fluorestsents võib tegelikult olla kasulik, parandades mõningate teemantide värvilist ilmet tavavaatluse tingimustes.

teemanti fluorestsents, teemanti kvaliteet, teemantiga kihlasõrmus, teemant sõrmus, teemantiga sõrmused, kihlasõrmused, kihlasõrmus

Kuidas fluorestsents mõjutab teemanti väärtust?

Teemantide väärtuse osas on fluorestsentsi mõju erinev. Väga tugev fluorestsents võib mõnikord luua teemantile pilvise/piimase värvi, mis vähendab selle väärtust aga samas sinine fluorestsents võib parandada kollaka alatooniga teemantide värvust, muutes need visuaalselt valgemaks ja seeläbi väärtuslikumaks.

Keefirivunts pakub parimat valikut nii looduslike kui ka laboris kasvatatud teemantidega kihlasõrmuseid, pakkudes sulle võimalust luua kihlasõrmus, mis sobib sinu isikliku eelarve, stiili ja väärtustega. Meie kollektsiooni teemantid, sealhulgas laboris kasvatatud teemantid, läbinud sertifitseerimise teemantitööstuse kõige prestiižsemate laborite poolt – Gemological Institute of America (GIA), HRD Antwerp või International Gemological Institute (IGI).

Kas peaksin ostma fluorestsentsiga teemanti?

Teemantide fluorestsents on üks mitmest aspektist, mida arvesse võtta, kui olete kihlasõrmuse jahil. Tõde on, et selles valikus pole absoluutset õiget või valet. Fluorestsents lisab teemantile ainulaadse joone, muutes selle eriliseks. Kuigi mõned väidavad, et tugev fluorestsents võib teemanti väärtust vähendada, tuleks märkida, et sellised teemandid, mis moodustavad vaid 25-35% kõigist teemantidest, on tegelikult haruldasemad.

Siinkohal tuleb mängu Keefirivuntsi roll. Meie eesmärk on toetada teid teekonnal leidmaks just seda ainulaadset teemanti, mis sümboliseerib teie erakordset suhet ja armastust. Me mõistame, et iga paar on unikaalne, ja seetõttu pühendume pakkuma personaalset teenust, et tagada teie leid omale täiuslikku vastet.

Loe lisaks

Kadri Talmet
Kadri Talmet
2023-04-13
Such beautiful and unique wedding rings. We absolutely love ours. Rauno made them very quickly with quite short notice and got them to us with time to spare before our big day. Couldn't be happier.
Sissi Margaret Sepp
Sissi Margaret Sepp
2023-03-24
Hea, kiire teenindus. Väga mõistlikud hinnad. Ostsin mehele kihlasõrmuse (sellele võiks täitsa kategooria teha:D, valisin ise hõbesõrmuse). Kaunis, sümpaatne, vastupidav. Will purchase again<3
puusta
puusta
2023-03-24
Meie/minu tee Keefirivuntsi sõrmustega sai alguse mõned aastad tagasi kui ma oma abikaasaga kihlusin. Kuna mu abikaasa teadis, et ma ei ole traditsiooniline kive armastav sõrmusekandja sai valituks hoopis sõrmus Vik, mis oli väga minulik. Kui jõudsime abielu registreerimiseni, siis lappasime läbi oma 3000 sõrmust, aga otsus jäi siiski valgest kullast Forged for life Keefirivuntsi sõrmuse kasuks ja ma ei saaks rohkem rahul olla. Väga õnnelik nende valikute üle.
Rasmus Raudi
Rasmus Raudi
2023-03-24
Mega bueno kõik, suhtlus tore ja kiire, sõrmus ideaalne, paremini ei saaks!
Kerli Kund
Kerli Kund
2023-03-24
Ma arvan, et mu kaasa poleks kihlasõrmuse osas paremat valikut teha saanudki. Peale ettepaneku tegemist, kui olin rahunenud küsis mees mu käest, et kas sain ikka aru kelle sõrmus on. Ma polnud jõudnud veel eriti süveneda, aga kui siis vaatama hakkasin, sain kohe aru! Ja puhkesin uuesti nutma .. väga omanäoline "käekiri". Soovitan!

Kihlasõrmuse Päring

  Nimi:

  Telefon:

  E-post:

  Sõrmuse suurus:

  Eelarve(€):

  Materjal:

  Kivi:

  Disain:

  Sõnum: