teemanti lõige, teemantiga kihlasõrmus, teemantsõrmus, teemantiga sõrmus, laboriteemant, laboris kasvatatud teemant, keefirivunts, kihlasõrmus, kihlasõrmused, eesti disain

MIS ON TEEMANTI LÕIGE “CUT”

Teemanti Lõige (Cut) ja Kihlasõrmus

Üks neljast põhilisest teemantide omadustest, mida tuleks kaaluda teemandiga kihlasõrmuse ostul, on teemanti lõige ehk “cut”. Selles artiklis räägin lähemalt, mis täpselt on teemandi lõige ja miks see on oluline, et leida see täiuslik teemant oma kihlasõrmusele.

Mis On Teemanti Lõige?

Teemanti lõige viitab teemanti proportsioonidele, mustrile ja tahkude arvule, mis määravad selle sära ja sädeluse. Hea lõikega teemant kiirgab valgust tagasi vaataja poole ning loob seejuures kaunid “sädemed”. Kui teemant on halvasti lihvitud, võib see jääda tuhmiks ja kaotada oma sära.

Erinevad lõike kvaliteedid:

Ideaalne (Ideal/Excellent): See haruldane lõige esindab ligikaudu 3% parimat teemandi lihvi kvaliteeti. See peegeldab suuremat osa valgusest, mis siseneb teemandisse.

Väga hea (Very Good): See lõige esindab ligikaudu 15% parimat teemandi lihvi kvaliteeti. See peegeldab peaaegu sama palju valgust kui ideaalne lõige, kuid madalama hinnaga.

Hea (Good): See lõige esindab ligikaudu 25% parimat teemandi lihvi kvaliteeti. See peegeldab suuremat osa sisenevast valgusest, kuid mitte nii palju kui Väga Hea lihvkvaliteedi puhul.

Keefirivunts ei soovita ega müü oma klientidele teemanteid mis on lõike kvaliteediga “Fair” või “Poor”!

Lõike kõrgusest oleneb tagasipeegeldava valguse kogus ehk lihtsalt öeldes sära.

All oleval pildil on näha valguse peegeldumise suunda erinevate kõrguste puhul.

teemanti lõige, teemantiga kihlasõrmus, teemantsõrmus, teemantiga sõrmus, laboriteemant, laboris kasvatatud teemant, keefirivunts, kihlasõrmus, kihlasõrmused, eesti disain

Miks On Teemandi Lõige Oluline Kihlasõrmuse Valikul?

Teemandi lõike tähtsus seisneb selles, et see mõjutab otseselt teemandi ilu ja sära. Õigesti lihvitud teemant võib tunduda suurema ja säravamana kui teemandid, mille lõige ei ole optimaalne. Kui otsid täiuslikku teemantiga kihlasõrmust, siis on lõige üks peamisi tegureid, mida tuleks arvesse võtta.

Teemanti anatoomia:

Table: Kalliskivi suurim tahk

Crown: Teemanti ülemine osa, ulatudes vööst kuni suurima tahuni

Girdle: Krooni ja paviljoni lõikumiskoht, mis määratleb teemanti ümbermõõdu

Diameter: Mõõtmine ühelt vöö äärelt teemanti vastaskülje ääreni sirgjooneliselt

Pavilion: Teemanti alumine osa, ulatudes vööst kuni kuletini

Culet: Kalliskivi otsas olev tahk. Eelistatud kulet ei ole palja silmaga nähtav (hinnanguliselt “puudub” või “väike”)

Depth: Kalliskivi kõrgus mõõdetuna kuletist suurima tahuni

teemanti lõige, teemantiga kihlasõrmus, teemantsõrmus, teemantiga sõrmus, laboriteemant, laboris kasvatatud teemant, keefirivunts, kihlasõrmus, kihlasõrmused, eesti disain

PS: Teemanti lõige ja kuju ei ole samad asjad. Kuju tähendab üldist vormi, näiteks briljant, ovaalne, emerald cut, cushion jne.

Kuidas Mõjutab Teemandi Lõige Kihlasõrmuse Väärtust?

Kvaliteetse teemandi lõige mitte ainult ei mõjuta teemandi ilu, vaid ka selle väärtust. Hästi lihvitud teemantid on tavaliselt kallimad kui halvasti lihvitud teemandid, kuna need on haruldasemad ja nõutumad. Seega, kui soovid leida kihlasõrmust, mis ühendab endas ilu ja väärtust, peaksid pöörama erilist tähelepanu teemandi lõikele.

Kokkuvõte

Teemandi lõige on üks olulisemaid tegureid, mida tuleks kaaluda teemantiga kihlasõrmuse valimisel. Õigesti lihvitud teemant särab ja sädeleb kaunimalt, muutes kihlasõrmuse eriliseks ja silmapaistvaks.

Loodan, et sellest artiklist on sulle kasu teemanti valikul, kui soovid oma kihlasõrmuse tellida just Keefirivunts-ilt siis kirjuta julgelt.

Parimat,

Vunts

Loe lisaks:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.