Tere jälle!

Päris pikalt arvasin, et sõrmuste kohta ei ole midagi blogida ja kõik tundus kuidagi enesestmõistetav. Kuid sellegi poolest on viimasel ajal minult rohkem igasugu huvitavaid küsimusi küsitud. AGA selleks ma siin olengi, et teiega põnevaid infokilde jagada ja küsimustele vastuseid anda, seekord keskendun abielusõrmuste traditsioonile.

Väidetavalt ulatub abielusõrmuste traditsioon enam kui 4800 aasta taha, ehk siis peaaegu sama vana nagu mina …. Igatahes, esimene registreeritud abielusõrmuste vahetus toimus Vana-Egiptuses, kus sõrmused olid valmistatud/punutud pilliroost või kanepist. Nagu tänapäeval, pandi ka tol ajal sõrmus vasaku käe nimeta sõrme, nimeta-mats nagu vist osadele koolis õpetatud. Miks just see sõrm? Iidsed egiptlased uskusid, et selles sõrmes on veen, mis läheb otse südamesse, Vena Amoris nagu seda Egiptlased kutsusid. Sõrmused sümboliseerisid muidugi armastust ja kiindumust.

Vana-Roomas olid populaarsed ka veidi vastupidavamatest materjalidest abielusõrmused, näiteks luust ja nahast. Osadesse sõrmustesse oli sageli graveeritud armastuse sümboleid, nagu südamed ja Cupido nooled. Keskajal valmistati abielusõrmuseid pigem rauast ja neile kirjutati sageli palveid või religioossed sümboleid.

Alles 16. sajandist hakkasid populaarsust koguma kullast abielusõrmused. Kuldsõrmused olid rikkuse märgiks ja sageli kaunistati neid teemantide või muude vääriskividega. 20. sajandil sai plaatina oma vastupidavuse ja erkvalge värvuse tõttu populaarseks valikuks.

Meeste abielusõrmuste traditsioon pole isegi sajandit vana.

Mehed hakkasid abielsõrmuseid kandma alles II maailmasõja ajal USA-s, veidi vähemal määral ka Euroopas. Sõrmus sümboliseeris mälestust kodust ja kodus ootavast prutast. Pärast sõda said meeste abielusõrmused populaarsemaks ka tavainimeste seas.

Tänapäeval kannavad paarid üle maailma abielusõrmuseid, mis sümboliseerivad armastust ja pühendumist üksteisele. Neid on erinevates stiilides, alates traditsioonilisest kuldrõngast kuni moodsama kujunduseni, millel on teemantid või muud vääriskivid. Olenemata materjalist või disainist, jääb abielusõrmuse tähendus samaks – armastuse ja pühendumuse sümboliks, mis on mõeldud kestma kogu elu. 

KOGU ELU! Täpselt nagu minu sõrmused: Forged for Life!

Milliseid abielusõrmuste traditsioone tead sina? Või tekkis mõni küsimus? Loodan, et kirjatükk oli huvitav ja kindlasti anna kommentaarides endast märku.

Sinu Vunts

Loe lisaks

Kadri Talmet
Kadri Talmet
2023-04-13
Such beautiful and unique wedding rings. We absolutely love ours. Rauno made them very quickly with quite short notice and got them to us with time to spare before our big day. Couldn't be happier.
Sissi Margaret Sepp
Sissi Margaret Sepp
2023-03-24
Hea, kiire teenindus. Väga mõistlikud hinnad. Ostsin mehele kihlasõrmuse (sellele võiks täitsa kategooria teha:D, valisin ise hõbesõrmuse). Kaunis, sümpaatne, vastupidav. Will purchase again<3
puusta
puusta
2023-03-24
Meie/minu tee Keefirivuntsi sõrmustega sai alguse mõned aastad tagasi kui ma oma abikaasaga kihlusin. Kuna mu abikaasa teadis, et ma ei ole traditsiooniline kive armastav sõrmusekandja sai valituks hoopis sõrmus Vik, mis oli väga minulik. Kui jõudsime abielu registreerimiseni, siis lappasime läbi oma 3000 sõrmust, aga otsus jäi siiski valgest kullast Forged for life Keefirivuntsi sõrmuse kasuks ja ma ei saaks rohkem rahul olla. Väga õnnelik nende valikute üle.
Rasmus Raudi
Rasmus Raudi
2023-03-24
Mega bueno kõik, suhtlus tore ja kiire, sõrmus ideaalne, paremini ei saaks!
Kerli Kund
Kerli Kund
2023-03-24
Ma arvan, et mu kaasa poleks kihlasõrmuse osas paremat valikut teha saanudki. Peale ettepaneku tegemist, kui olin rahunenud küsis mees mu käest, et kas sain ikka aru kelle sõrmus on. Ma polnud jõudnud veel eriti süveneda, aga kui siis vaatama hakkasin, sain kohe aru! Ja puhkesin uuesti nutma .. väga omanäoline "käekiri". Soovitan!

Kihlasõrmuse Päring

  Nimi:

  Telefon:

  E-post:

  Sõrmuse suurus:

  Eelarve(€):

  Materjal:

  Kivi:

  Disain:

  Sõnum: