Tere jälle!

Päris pikalt arvasin, et sõrmuste kohta ei ole midagi blogida ja kõik tundus kuidagi enesestmõistetav. Kuid sellegi poolest on viimasel ajal minult rohkem igasugu huvitavaid küsimusi küsitud. AGA selleks ma siin olengi, et teiega põnevaid infokilde jagada ja küsimustele vastuseid anda, seekord keskendun abielusõrmuste traditsioonile.

Väidetavalt ulatub abielusõrmuste traditsioon enam kui 4800 aasta taha, ehk siis peaaegu sama vana nagu mina …. Igatahes, esimene registreeritud abielusõrmuste vahetus toimus Vana-Egiptuses, kus sõrmused olid valmistatud/punutud pilliroost või kanepist. Nagu tänapäeval, pandi ka tol ajal sõrmus vasaku käe nimeta sõrme, nimeta-mats nagu vist osadele koolis õpetatud. Miks just see sõrm? Iidsed egiptlased uskusid, et selles sõrmes on veen, mis läheb otse südamesse, Vena Amoris nagu seda Egiptlased kutsusid. Sõrmused sümboliseerisid muidugi armastust ja kiindumust.

38D743A0 8E43 4B73 A264 FBE985F38AAA - Keefirivunts Kihlasõrmused & Abielusõrmused ABIELUSÕRMUSTE TRADITSIOON JA AJALUGU Päris pikalt arvasin, et sõrmuste kohta ei ole midagi blogida ja kõik tundus kuidagi enesestmõistetav. Kuid sellegi poolest on viimasel ajal minult rohkem igasugu huvitavaid küsimusi küsitud. AGA selleks ma siin olengi, et teiega põnevaid infokilde jagada ja küsimustele vastuseid anda, seekord keskendun abielusõrmuste traditsioonile.

CB9616DE 6184 40D8 B323 C131A0785E76 - Keefirivunts Kihlasõrmused & Abielusõrmused ABIELUSÕRMUSTE TRADITSIOON JA AJALUGU Päris pikalt arvasin, et sõrmuste kohta ei ole midagi blogida ja kõik tundus kuidagi enesestmõistetav. Kuid sellegi poolest on viimasel ajal minult rohkem igasugu huvitavaid küsimusi küsitud. AGA selleks ma siin olengi, et teiega põnevaid infokilde jagada ja küsimustele vastuseid anda, seekord keskendun abielusõrmuste traditsioonile.

Vana-Roomas olid populaarsed ka veidi vastupidavamatest materjalidest abielusõrmused, näiteks luust ja nahast. Osadesse sõrmustesse oli sageli graveeritud armastuse sümboleid, nagu südamed ja Cupido nooled. Keskajal valmistati abielusõrmuseid pigem rauast ja neile kirjutati sageli palveid või religioossed sümboleid.

Alles 16. sajandist hakkasid populaarsust koguma kullast abielusõrmused. Kuldsõrmused olid rikkuse märgiks ja sageli kaunistati neid teemantide või muude vääriskividega. 20. sajandil sai plaatina oma vastupidavuse ja erkvalge värvuse tõttu populaarseks valikuks.

Meeste abielusõrmuste traditsioon pole isegi sajandit vana.

Mehed hakkasid abielsõrmuseid kandma alles II maailmasõja ajal USA-s, veidi vähemal määral ka Euroopas. Sõrmus sümboliseeris mälestust kodust ja kodus ootavast prutast. Pärast sõda said meeste abielusõrmused populaarsemaks ka tavainimeste seas.

Tänapäeval kannavad paarid üle maailma abielusõrmuseid, mis sümboliseerivad armastust ja pühendumist üksteisele. Neid on erinevates stiilides, alates traditsioonilisest kuldrõngast kuni moodsama kujunduseni, millel on teemantid või muud vääriskivid. Olenemata materjalist või disainist, jääb abielusõrmuse tähendus samaks – armastuse ja pühendumuse sümboliks, mis on mõeldud kestma kogu elu. 

KOGU ELU! Täpselt nagu minu sõrmused: Forged for Life!

Milliseid abielusõrmuste traditsioone tead sina? Või tekkis mõni küsimus? Loodan, et kirjatükk oli huvitav ja kindlasti anna kommentaarides endast märku.

Sinu Vunts