Kuidas hooldada oma kihlasõrmust
Täna räägin veidi teemal, mis on oluline kõigile, kes on saanud kihlasõrmuse – kuidas hoida oma kihlasõrmust kaunina aastaid. Kihlasõrmus on ilus ja muidugi ka kallis kingitus, seega on oluline tagada, et see kestaks kaua ja näeks alati eriti särav välja. Kirjutan siia mõned nõuanded, kuidas hooldada kihlasõrmust niii, et see püsiks eriti säravana.
1. Puhasta oma kihlasõrmust regulaarselt – puhasta oma sõrmust iga kuu või paari tagant sooja seebiveega ja pehme harjaga. Sobib ka kergem nõudepesuvahend. Vältige karme kemikaale või harjasid, need võivad sinu sõrmust kriimustada või kahjustada.
Levib ka trend või müüt, et ehteid peab hambapasta ja hambaharjaga puhastama. Jah, see ilmselt võtab suurema mustuse kergesti ära, aga hambapasta sisaldada ka palju abrasiivseid koostisosi, mis võivad kriimustada ja kahjustada ehte pinda, eriti kui tegemist on pehmemate materjalidega nagu kuld ja hõbe. Samuti võib hambahari tekitada kriimustusi ja kahjustusi ning seda on ebamugav kasutada ehte kitsamate ja detailsete osade puhastamiseks.
2. Eemalda kihlasõrmus, kui pesed käsi, kasutad kreeme või koduseid kemikaale – kui kasutad kemikaale, nagu näiteks pesupulber või muu kodukeemia, siis eemalda oma sõrmus enne nende kasutamist. Need kemikaalid võivad kahjustada sõrmust ja muuta selle tuhmiks tekitades sõrmuse pinnale oksiidi. Samamoodi võivad tekitada oksüdeerumist kummikindad.
Kätekreem võib kihlasõrmuse kivi tuhmiks muuta, kuna enamik kätekreeme sisaldavad erinevaid õlisid ja muid niisutavaid koostisosi. Need võivad koguneda kivide ja sõrmuse pinna külge, moodustades kihi, mis vähendab kivi sära ja läbipaistvust.
99% murekirjadest, et kivi on tuhmiks läind, on seotud sellega, et kivi alla on tekkinud rasva kiht, kas siis kreemidest, naha loomulikest rasvadest vms. 100% nendest on taas õnnelikud pärast kivi korralikku puhastamist just koduste vahenditega.
3. Hoia kihlasõrmust eraldi teistest ehetest – taaskord tüüpiline probleem on see, et hoitakse kõiki ehteid ühes hunnikus või karbis. Ehete metallid ja kivid on lihtsalt öeldes erineva tugevusega. Teemant ja moissaniit kriibivad ära kõik muud kivid ja ehted, mis samas karbis on. Samuti on kuld pehmem kui paljud muud metallid ja vääriskivid see tähendab, et kuldehted tuhmuvad kiiremini ning neile tekivad lihtsamini kriimud.
4. Vältige oma kihlasõrmuse kokkupuudet kõvade esemetega – praktiliselt sama jutt nagu punktis nr 3. Kindlasti tuleb vältida oma sõrmuse kokkupuudet kõvade esemetega, nagu näiteks kivide, metallide või muude kõvade pindadega. Olgu selleks liivane pind või modernne betoonlaud, sellisest nähtamatust ohust saab kiire kriim sinu sõrmusele.
5. Külastage juveliiri – kui kuskilt on miski kõver või sa ei ole suutnud ise sõrmuse sära tagasi tuua, siis kindlasti külasta kohalikku juveliiri. Sõrmuse kivi kinnitused võivad jääda kinni näiteks riietesse ja seetõttu võib hakata kivi sees logisema, aga hullem lugu on see, kui kallis teemant või vanaema pärandusest saadud rubiin sõrmuse pealt jooksu paneb. Parem karta, kui kahetseda.
Lõpetuseks kõige olulisem nõuanne “pane sõrmus sõrme viimasena ja eemaldada see esimesena” – Selle lihtsa reegliga vähendad kokkupuuteid erinevate kemikaalidega, kreemidega, parfüümiega jms. Ja muidugi sõrmus pane ilusti oma karpi!
Loodan, et need nõuanded aitavad sul oma kihlasõrmust säravana hoida.
Parimat
Vunts
25. nov. 2024
Kulla hind: siis & praegu
Siin üks väike võrdlus: - 10 aastat tagasi 2014: maksis kuld umbes 970€ untsi…
8. nov. 2024
Käsitsi paigaldatud teemantid vs masstoodang
Oled sa kunagi mõelnud, mis peitub selle peene töö ja hoolikalt valitud kivi…
24. okt. 2024
Kvaliteetne kihlasõrmus ei ole lihtsalt kulutus + ARVUTUS
Sa ei osta kihlasõrmust iga päev, loodetavasti vaid korra elus. Investeerides…