Keefirivunts

“Loodud kogu eluks”

Minu nimi on Rauno Oidram, sõbrad kutsuvad mind “Vuntsiks” ja sina võid ka. Bränd “Keefirivunts” alustas tegevust juba 2010. aastal, kui alustasin tätoveerijana. Aastal 2016 tundsin, et on aeg proovida midagi uut, ja kuna olin lõpetanud sepakunstikooli 2008. aastal, omasin teadmisi erinevate metallide käsitsemiseks siis ühel päeval leidsin end mõttelt hakata valmistama ehteid. Täna on mul oma ehte äri.

200+ Kihlasõrmust “JAH”-i

… ja endiselt mitte ühtegi “EI”-t!

Üle 7 aasta kogemust ja lõppu veel ei paista!”

keefirivunts, kihlasõrmused, laboriteemant, autoriehted, eesti disain

Kas teadsin, et keskmise kuldsõrmuse tootmisest tekib 20 tonni kaevandusjääke

Keefirivunts püüdleb eetilise ja keskkonnasõbraliku tootmise poole. Oleme alati olnud inspireeritud looduse õrnast olemusest ja püüame seda mitte kahjustada. Linnastumine ja kliimamuutused on toonud inimestele arusaama, et me peame loodust hoidma ja austama. Samuti püüame hoida oma pakendamise minimalistlikuna.

100% Taaskasutatud materjalid

Keefirivunts on pühendunud sellele, et iga ehe, mis me maailmale tagasi kingime, on valmistatud 100% taaskasutatud materjalidest. See on oluline samm meie jõupingutustes muuta ehtekunst keskkonnasõbralikumaks ja jätkusuutlikumaks.

Taaskasutatud hõbe ja kuld on hämmastav ressurss. Need metallid ei kaota kvaliteeti, kui neid ringlusse võetakse, mis tähendab, et saate nautida luksuslikku ehet, teades, et sellega ei kaasnenud olulist keskkonnamõju.

Kaevanduste tegevus võib olla hävitav nii loodusele kui ka kogukondadele, kus kaevandused asuvad. Taaskasutatud kuld ja hõbe aitavad vähendada kaevanduste mõju keskkonnale. 

Hankimis- ja tootmisinitsatiiv, millel on tõeliselt mõju

Iga Keefirivuntsi valmistatud ehe omab märkimisväärselt madalamat keskkonnamõju. Eelistades tootmises väärismetalle, mis on jõudnud tagasi ringlusesse, kõrgete standardite ja usaldusväärsete tarnijate poolt, on umbes 300 korda keskkonnasõbralikum kui esmane tootmine.

Hõbe 925
Kogu meie tootmisprotsessist üle jääv hõbe kogutakse kokku ja saadetakse Soome, kus see rafineeritakse ja muudetakse hõbeda lehtedeks, mida kasutatakse hiljem lauanõude valmistamiseks.

Kuld 585 ja 750
Kogu meie tootmisprotsessides kasutatud kuld taaskasutatakse siin Eestis, kus seda rafineeritakse, lisades sellele 40% juba rafineeritud kulda, mis pärineb Norrast.

Taaskasutatud hõbe ja vask pärineb Saksamaalt või Soomest, tagades nende materjalide kvaliteedi ja päritolu kontrollitavuse.

Kõik selleks, et saaksite kanda oma lemmikehteid, ohverdamata samal ajal keskkonda ning ehte kvaliteeti.