Laboriteemantid

Kas laboriteemantid on päris teemantid?

Jah. Laboriteemantide kasvatamise protsess on identne looduslikult tekkinud ja  kaevandatud teemantide omaga – jäljendades tingimusi, mille korral need looduslikult kujunevad. Seetõttu on laboris kasvatatud teemantid füüsiliselt ja visuaalselt identsed looduslikele teemantidele, kuid ilma inimelusid, keskkonda kahjustamata.

Kuidas teemanteid kasvatatakse?

Laboriteemanteid on võimalik kasvatada kahel viisil, või õigem oleks öelda kahe tehnoloogia abil, milledeks on HPHT ja CVD.

HPHT tehnoloogia (High Pressure High Temperature) kasutab kõrget rõhku ja kõrget temperatuuri, et simuleerida teemantide loomulikku teket maapinnas. See lihtne protsess hõlmab väikese teemantiseeme kuumutamist kõrgel rõhul ja kõrgel temperatuuril, mis põhjustab süsiniku aatomite sadestumist seemnele ja suurema teemandi moodustumist.

CVD tehnoloogia (Chemical Vapor Deposition) kasutab aga gaasisegu, mis tavaliselt koosneb metaanist ja vesinikust, millega luuakse vaakumkambrisse plasma. Plasma lagundab gaasmolekulid ja sadestab süsiniku aatomid teemandialusele, et tekitada teemantkristall. Protsess korratakse kiht kihi järel, kuni soovitud suuruse ja kuju teemant on moodustatud.

Konfilktivaba

Paljud kaevandatud teemantid müüakse relvastatud konfliktide rahastamiseks. Kihlasõrmusele valitud teemant peaks sümboliseerima armastust, mitte sõda. Laboriteemantid ei seotud sõdade, inimõiguste rikkumiste ja lastetööjõu muu taolisega , mida toob kaasa teemanditööstust ja teemantide kaevandamine.

Loe minu artiklit teemal “Kas ja miks valida laboriteemant”

Keskkonnasõbralik

Tootmine nõuab vähem energiat, vähem vett ja vähem maad kui kaevandatud teemantide puhul. Kaevandamine on tuntud oma negatiivse mõju poolest, nagu maade hävitamine, metsaraie, mullaerosioon, loomastiku elupaikade hävitamine ja süsinikdioksiidi emissioon. Lisaks kaevandamisele, mis nõuab tohutut kogust energiat, kulub ka transpordile palju ressursse.

Vastutustundlik

Kaevandustöö on sageli ohtlik ja ränk töö, mida tehakse madalate palkade eest. Lisaks on kaevandustöö sageli seotud inimõiguste rikkumiste ja laste tööjõu kasutamisega. Laboriteemantide tootmine on kaasaegsem ja tootjatelt nõutakse rohkem vastutustundlikkust nii keskkonna kui ka töötingimuste osas. See tagab, et teemandid, mis jõuavad tarbijateni, on mitte ainult ilusad ja vastupidavad, vaid ka sotsiaalselt vastutustundlikud ja loodussõbralikud.

Loe ka artiklit teemal “Vereteemantid”

HRD Antwerp on rahvusvaheline teemantide hindamise ja sertifitseerimise ettevõte, mis asub Antwerpenis, Belgias. Ettevõte pakub teemantide hindamisteenuseid, sertifitseerimist, koolitust ja uurimistööd. HRD Antwerpi laborites testitakse teemante kvaliteedi, värvi, lõike ja raskuse järgi ning seejärel antakse välja sertifikaat, mis tagab nende autentsuse ja kvaliteedi. Antwerpen on tuntud kui üks maailma peamisi teemantide töötlemise ja kauplemise keskusi. Antwerpeni teemantibörs on üks maailma suurimaid, kus müüakse igal aastal miljardeid dollareid väärtuses teemante. Rohkem infot: http://hrdantwerp.com/

Sample Text
    This form uses Akismet to reduce spam. Learn how your data is processed.