Forged for Life 3mm – White Gold 585

White Gold 585, 3mm width.

“Forged for Life” – that’s how strong the bond between two lovers should be! The idea of this ring was to create something that would illustrate the true essence of marriage. It’s not always sunshine and smooth sailing on calm waters. In a real relationship, you weather storms and winds together, symbolized by the irregular texture of the ring’s surface.

This product is currently out of stock and unavailable.

Description
Reviews (0)

Each wedding ring is marked according to the material. Keefirivunts uses only ethically sourced and high-quality precious metals, such as Silver 925, Gold 585, and White Gold 585. Read more.

All sizes are made to order – choose your size.

Please allow 10-20 business days for jewelry production. It often arrives sooner.

Note:

Be sure to check your ring size before placing an order, for example, at a nearby jewelry store. Each ring is custom-made, so returns are not accepted unless you have received the wrong or damaged product.

Kadri Talmet
Kadri Talmet
2023-04-13
Such beautiful and unique wedding rings. We absolutely love ours. Rauno made them very quickly with quite short notice and got them to us with time to spare before our big day. Couldn't be happier.
Sissi Margaret Sepp
Sissi Margaret Sepp
2023-03-24
Hea, kiire teenindus. Väga mõistlikud hinnad. Ostsin mehele kihlasõrmuse (sellele võiks täitsa kategooria teha:D, valisin ise hõbesõrmuse). Kaunis, sümpaatne, vastupidav. Will purchase again<3
puusta
puusta
2023-03-24
Meie/minu tee Keefirivuntsi sõrmustega sai alguse mõned aastad tagasi kui ma oma abikaasaga kihlusin. Kuna mu abikaasa teadis, et ma ei ole traditsiooniline kive armastav sõrmusekandja sai valituks hoopis sõrmus Vik, mis oli väga minulik. Kui jõudsime abielu registreerimiseni, siis lappasime läbi oma 3000 sõrmust, aga otsus jäi siiski valgest kullast Forged for life Keefirivuntsi sõrmuse kasuks ja ma ei saaks rohkem rahul olla. Väga õnnelik nende valikute üle.
Rasmus Raudi
Rasmus Raudi
2023-03-24
Mega bueno kõik, suhtlus tore ja kiire, sõrmus ideaalne, paremini ei saaks!
Kerli Kund
Kerli Kund
2023-03-24
Ma arvan, et mu kaasa poleks kihlasõrmuse osas paremat valikut teha saanudki. Peale ettepaneku tegemist, kui olin rahunenud küsis mees mu käest, et kas sain ikka aru kelle sõrmus on. Ma polnud jõudnud veel eriti süveneda, aga kui siis vaatama hakkasin, sain kohe aru! Ja puhkesin uuesti nutma .. väga omanäoline "käekiri". Soovitan!

Reviews

There are no reviews yet

Add a review
Forged for Life 3mm - White Gold 585 Forged for Life 3mm - White Gold 585
Rating*
0/5
* Rating is required
Your review
* Review is required
Name
* Name is required
Add photos or video to your review